Vključitev

Osnovna šola Ane Gale Sevnica izvaja program nižjega izobrazbenega standarda (NIS) in posebni program vzgoje in izobraževanja. Za vpis v oba programa je pogoj Odločba o usmeritvi, ki jo izda Zavod za šolstvo RS.

Kdo lahko poda zahtevo za usmeritev?

Zahtevo lahko poda kdorkoli – starši, šola, Center za socialno delo…

Kako dolgo traja postopek in kdaj lahko vpišemo otroka na vašo šolo?

Postopek usmeritve traja različno dolgo. Med postopkom vas lahko člani Komisij usmerijo na dodatne preglede in podobno. Na naši šoli otroke vpišemo takoj, ko postane Odločba pravnomočna.

Ali vas prej lahko obiščemo?

Seveda, celo zaželjeno je. Z izjemo ene šole, so naše sodelavke prisotne na vseh sevniških šolah in vrtcih. Z veseljem vam bodo pomagale pri organizaciji obiska. Lahko nas pokličete tudi sami in se dogovorimo za srečanje. Srečanje je lahko v različnih oblikah – obisk pouka, dan z našimi učenci ali pa samo pogovor. Naš cilj je, da vam pomagamo na vsakem koraku. Dobrodošli.