Skoči na glavno vsebino

Drugi dan šole v naravi, smo se že navsezgodaj prebudili v sončno jutro. Z odličnim zajtrkom ob bazenu, smo si nabrali moči za aktivnosti, ki so nas čakale čez dan. Učili smo se plavati, se potapljati in skakati v vodo. Poleg vodnih aktivnosti, smo imeli v eni izmed naših hišk tudi odlično delavnico s kozarci, katero je vodila gospa Urška. Vsak učenec je izdelal svoj terarij. Bili smo navdušeni. Popoldan smo uživali na toboganih in na počasni reki. Za konec dneva, smo se z mestnim avtobusom odpravili proti Brežicam. Pot nas je vodila v zelo dobro picerijo na večerjo. Siti in že rahlo utrujeni, smo se odpravili le nekaj korakov stran na vodovodni stolp. Ker nas je tako zelo zanimalo, kako je na vrhu, smo prehodili kar 167 stopnic in se dvignili na višino 46 metrov. Veseli in polni novega znanja smo se odpravili proti avtobusni postaji. Kmalu smo ugotovili, da nas čaka poseben prevoz – kabriobus. Z njim smo se odpravili na bližnji sladoled in nato nazaj proti Čateškim Toplicah. Med vožnjo smo peli in vriskali. Ko smo prišli do naših hišk, smo se hitro uredili in od prijetne utrujenosti zaspali.

Zapisala učiteljica Ines Stopinšek

Dostopnost