Skoči na glavno vsebino

Tako pa smo izvedli še zadnji naravoslovni dan. V ponedeljek smo se odpravili na Ptuj in si ogledali ptujski grad. Skozi staro mestno jedro in po stopnicah ob grajskem obzidju smo se povzpeli na grad. Pričakala nas je prijazna vodička in nas popeljala po muzeju. Kot prvo, smo si ogledali zbirko orožja in glasbil. Pred ogledom grajskih soban pa nam je povedala pravljico »Princeska na zrnu graha«. Nato smo se sprehodili po temnih, velikih sobanah. Videli smo različno pohištvo, od omar, omaric, vitrin stolov, postelj. Na stenah je viselo veliko slik plemičev in tapiserij. Najbolj zanimivo pa je bilo, da smo pod posteljo opazili »kahlico« ali nočno posodo. Ker niso imeli stranišč so prišle še kako prav.

Polni zanimivih vtisov smo se vkrcali na avtobus in se odpeljali proti domu. Kako pa je naš izlet  izgledal pa si oglejte še malo slikic.

Zapisala: Nataša Pozderec

Dostopnost