Skoči na glavno vsebino

Naša šola se imenuje po učiteljici, pesnici in pisateljici Ani Gale, ki je posebno skrb namenila otrokom s posebnimi potrebami v Sevnici. Bila je priznana pedagoginja od katere so se učili mnogi. Upraviteljica Kristina Radež je nekoč povedala takole:  »Ostala mi je v spominu Ančkina podoba. Majhno, drobceno in izredno prikupno dekletce je bilo to, živahno in polno topline do otrok, ki so jih bili izročeni. Hospitanti smo z občudovanjem spremljali njeno delo v razredu. Saj je iz vsake njene besede, iz vsake njene kretnje izžarevala bogata vsebina njene duše in potrjevala resničnost njene pedagoške umetnosti …. Ančka je bila pravi pedagoški eros.«

 V mesecu januarju smo se še posebej spomnili nanjo, saj je minilo 80 let od njene krute smrti. Učenci naše šole so v njen spomin prebirali njene pesmi, jih ročno napisali in razstavili na glavnem hodniku naše šole.

Zapisala Stanka Žnidaršič.

Dostopnost