Skoči na glavno vsebino

Na zadnji dan “Fil gut” tedna smo se zjutraj vsi skupaj zbrali v telovadnici, kjer nam je učiteljica Mina predavala o samopodobi oziroma kako pomembno je, da smo prijazni do drugih in kako to vpliva na našo samopodobo. Predstavila nam je knjigo oziroma slikanico o zebri, ki si v jezeru ogleduje svojo podobo. Sprva je zebra s tem, kar vidi, zadovoljna, ko pa se spomni na nekaj pripomb drugih živali, ki so letele na njen videz, se ji prej lepi deli telesa nenadoma zazdijo grdi, neumni itd. Tako se zgodba bere v eno smer, a – pozor! Knjiga se lahko bere tudi v obratni smeri, ki nam ponudi diametralno nasprotno zgodbo, doživetje in sporočilo!

Nato je sledila malica, po malici pa so se učenci razdelili v tri delavnice in sicer športno, kulinarično ter glasbeno. Pri športni delavnici so se učenci udeležili raznih športnih iger na prostem, pri kulinarični so pekli muffine ter drugo pecivo, katero so vsi skupaj tudi poizkusili, pri glasbeni delavnici pa so učenci izdelali vsak svoj improvizirani instrument, na katerega so tudi zaigrali. Nato pa je prišel trenutek, katerega so učenci že celo dopoldne nestrpno pričakovali. Kostanjev piknik. Ob kostanju ter sladicah smo se prijetno podružili, zapeli nekaj pesmi, uživali v športnih igrah in že je prišel čas kosila in s tem konec “Fil fut” tedna, ki se nam bo še za dolgo vtisnil v spomin.

Zapisal Uroš Horvat.

Dostopnost