Skoči na glavno vsebino

Z učenci NIS ter učiteljici Joža in Nataša smo se odpravili v Radeče. Odločili smo se, da se peljemo z vlakom. Na železniški postaji smo kupili karte in potrpežljivo čakali. In poglej ga zlomka. Vlak je imel osem minut zamude. Pa nič zato, saj nas je po napovedi vlaka na peronu pričakal modri dvonadstropni  vlak.  In da, uganili ste. Zasedli smo svoja mesta v drugem nadstropju. Nepozabna vožnja do Radeč.

Ja sedaj pa na palačinke. Po krajšem sprehodu ob reki Savi smo prispeli v gostišče. Natakar nam je prinesel jedilni list na katerem je bilo napisanih kar 25 vrst palačink. Odločitev je bila težka. Izbrali smo si najljubše, jih zmazali in malo poklepetali. Prijazen natakar nam je izdal račun, ki smo ga sami poravnali in se s polnimi terebuščki   odpravili še na velikanski stol. Tam smo se malo poslikali in že hiteli dalje na postajo, da ne zamudimo vlaka.

Preživeli smo lep sončen in sladek dopoldan. Na sliki pa si le oglejte kakšne palačinke velikanke smo pojedli.

Zapisala Nataša Pozderec

Dostopnost