Skoči na glavno vsebino

V petek, 18. 5. 2023 so učenci programa NIS imeli kulturni dan, ki je bil posvečen branju.

Vsi učenci so bili od septembra vključeni k Bralni znački. Eni so zelo pridno sodelovali in brali, drugi pa potrebujejo še malo več vzpodbude.

Najbolj pridne bralce je učiteljica Petra, mentorica Bralne značke, peljala na nagradni izlet. V Ljubljani so obiskali Cirkus Fuskabo. Pod vodstvom mentorjev so preizkušali svoje gibalne veščine.

Učenci, ki potrebujejo nekoliko več bralnih vzpodbud, pa so ostali v šoli. Igrali so se besedne igre in izdelovali bralna znamenja. Obiskali so mestno knjižnico, kjer so jim prijazne knjižničarke pripravile domiselne in zanimive bralne aktivnosti. Preizkusili so se tudi v zavijanju knjig.

Ta dan je bil za vse učence zelo zanimiv. Vsi so se lahko preizkusili v novih izzivih. Upamo, da bo naslednje leto še več učencev, ki bodo brali knjige in se na koncu leta pridružili mentorici Bralne značke na nagradnem izletu.

Dostopnost