Skoči na glavno vsebino

V torek, 14. marca 2023, smo imeli v oddelkih posebnega programa kulturni dan, obiskali smo Glasbeno šolo Sevnica. Učitelji glasbene šole so skupaj z njihovimi učenci pripravili čudovit glasbeni program. Predstavili so se na različnih glasbilih in zaigrali znane slovenske ljudske pesmi. Preko zabavnih glasbenih ugank so aktivno v program vključili vse nas. Učenci so lepo sodelovali in pokazali, da poznajo marsikatero glasbilo, prav tako ljudske pesmi. Ob spremljavi glasbil smo skupaj tudi zapeli. Naši učenci so si ogledali šolo in od bližje spoznali glasbila: citre, flavto, harmoniko, ksilofon, bobne, violino, klavir, kitaro in še kaj. Dopoldne je minilo zelo hitro, vsi pa si želimo, da glasbeno šolo obiščemo še kdaj.

Učiteljem in učencem Glasbene šole Sevnica se vsi iskreno zahvaljujemo za topel sprejem, bogat program in prijetno doživetje v svetu glasbe.

Zapisala: Irena Špelič

Dostopnost