Skoči na glavno vsebino

Veseli december je potrkal na naša vrata in mi smo jih z veseljem odprli. Prve dni decembra smo krepili svoje motorične sposobnosti in veliko ustvarjali. V našo hišico prijateljstva pa smo povabili tudi starše, za njih spekli okusno pecivo in jim postregli s čajem. Vsi skupaj smo uživali v naši skupni čajanki. Tradicionalno pa smo se družili tudi z bivšimi, upokojenimi delavci šole, skupaj zaplesali, obujali spomine in drug drugemu podarili zvrhan koš prijaznih besed. Vse naše delo je, očitno, potekalo pod budnim očesom prvega dobrega moža, ki nas je obiskal meseca decembra, to je – Miklavža. Le – ta nas je radodarno obdaril in že hitel ostalemu delu naproti… Veliko prijaznih besed je, spotoma, prišepnil še drugemu dobremu možu – Božičku, ki je potrpežljivo počakal pred vrati naše šole, mi pa smo jih na široko odprli, ga objeli in se mu zahvalili za vsa darila. Kako lepo je opazovati srečo v očeh naših učencev… Ker dobro se z dobrim vrača in ker je dobre stvari lepo deliti. Vse to so še posebej pokazali: Društvo Sožitje, Aktiv žena Tržišče, Rdeči križ Sevnica ter občine Radeče, Sevnica in Škocjan; katerim smo iz srca hvaležni.

Zapisala: Amadeja Novosel

Dostopnost