Skoči na glavno vsebino

V petek, 21. 1. 2022, smo učenci in zaposleni na OŠ Ane Gale dočakali prav poseben obisk – s svojim prihodom nas je razveselila potujoča knjižnica – bibliobus. Za vse nas je bilo to prav posebno doživetje, saj so naši učenci najbolj vajeni obiskovati, sicer po obsegu skromne, a po vsebini bogate šolske knjižnice, in pa splošne oz. »občinske« knjižnice. Prijazna knjižničarja Petra in Marjan sta nam na kratko predstavila poslanstvo potujoče knjižnice. Izvedeli smo, da se v bibliobusu vsakodnevno vozi čez 5000 knjig, da v mesecu dni obredeta kar 92 postajališč petih posavskih občin, da je vanjo vključenih že več kot 1000 uporabnikov, da so petki rezervirani za obiske šol in vrtcev. Potujoča knjižnica najavi svoj prihod s svojo razpoznavno himno. Pomembno za naše učence pa je tudi spoznanje, da so načrtovalci zasnovali vozilo tako, da je dostopno osebam na invalidskem vozičku, kar sta dva naša učenca tudi ponosno preizkusila. Tako so si imeli potujočo knjižnico priložnost ogledati vsi prisotni učenci naše šole. Njihov ogled je potekal z veliko mero otroške radovednosti in iskrenosti.

Gordana Kenda Kozinc, prof.

Knjižničarka

Dostopnost