Skoči na glavno vsebino

V PP1 smo imeli 23.11. odprto kuhinjo. Izbrali smo si recepte, ki jih želimo pripraviti. Za zajtrk smo si načrtovali hot dog in kakav,  potem pa ustvariti kokosove kroglice, mafine in jabolčni kompot. Kot pravi kuharski in slaščičarski mojstri smo si nadeli predpasnike in zavihali rokave. Najprej smo prebrali recepte in pripravili maso za kokosove kroglice, saj mora masa nekaj časa počivati. Na to smo si pripravili malico. Skuhali hrenovke, pripravili namaze, prerezali štručke, ter skuhali mleko. Po odlično pripravljeni malici pa smo začeli z ustvarjanjem kokosovih kroglic. Vsak je naredil svoje kroglice in jih povaljal v različnih posipih. Imeli smo kokos, čokoladne in pisane mrvice. Bile so odlične. Tudi masa za mafine nam je odlično uspela. Bili so tako dobri, da jih je zmanjkalo še predno bi jih uspeli slikati. Za konec smo skuhali še jabolčni kompot. Zelo lepo je dišal po cimetu in prihajajočem decembru.  Na dan odprte kuhinje smo prav vsi učenci in učiteljice peli, se zabavali in pri tem lepo ustvarjali.

Učenci PP1

Dostopnost