Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 24. 10. 2019, smo imeli v okviru OPB in šolske skupnosti pravi “čira čara dan”. Obiskale so nas čarovnice in strašno zaspan pajek. Pripravili so nam pravi lov na zaklad. Najprej smo se vsi skupaj malo ogreli in pretegnili svoje mišice. Nato smo se razdelili v tri skupine. Vsaka skupina je dobila svoj zemljevid z načrtom poti, ki je mora prehoditi. Pot je vsako skupino vodila do treh postaj. Na prvi postaji nas je pričakal utrujeni pajek, ki je želel, da s pantomimo pokažemo nekaj stvari. Na drugi postaji smo pomagali objokani čarovnici sestaviti njeno razrezano sliko. Na tretji postaji pa nas je pričakala čarovnica z veliko pajkovo mrežo, ki smo jo morali premagati prav vsi člani skupine. Pokazali smo, da smo res spretni in da lahko pobegnemo tudi strašnemu pajku. Po vseh uspešno opravljenih nalogah sta po dva predstavnika skupine iskala vrečo z zakladom. Vsi smo uspešno našli zaklad in si ga z navdušenjem razdelili. Ker smo bili po vseh teh dejavnostih že precej žejni in lačni, so nam čarovnice postregle z njihovim čarobnim napitkom, kolački in bučnim pudingom. Ob slastnih prigrizkih smo tudi malo zaplesali. Tako smo sproščeno zaključili predzadnji dan pred jesenskimi počitnicami.

Dostopnost