Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 12. 9. 2019, smo imeli na šoli kar štiri goste: policista iz PP Sevnica, kriminalistko SKP PU Novo mesto ter policista – vodnika službenega psa s svojim psom. Kriminalistka nas je poučila, kaj vse je nasilje in kako odreagirati, če smo žrtev ali priča nasilju. Policist vodnik policijskega psa nam je predstavil, kako poteka urjenje in delo s policijskim psom. Nato pa sta nam demonstrirala tudi nekaj vaj, ki jih vsakodnevno izvajata na svojem treningu. Po malici smo se s policistom odpravili na pot po Sevnici. Ponovili smo, kako varno prečkamo cesto ter opozorili na nevarne točke na poti do naše šole. Ustavili smo se pri policijski postaji, kjer smo nekateri učenci sedli v policijsko vozilo in preizkusili, kako je, če si vklenjen v lisice. Zadovoljni smo se vrnili v šolo, nekateri učenci pa že komaj čakajo, da bi se morda kdaj v prihodnosti srečali tudi s policijskimi konji.

Dostopnost