Skoči na glavno vsebino

Kot na vsaki slovenski šoli ali vrtcu, smo na današnje jutro tudi pri nas zajtrkovali malo drugače. Jedli smo lokalno pridelano hrano in se s slovenskim tradicionalnim zajtrkom dodobra okrepčali. Učenci in učenke posebnega programa so zajtrkovali kar v svojih učilnicah. Pred zajtrkom so ob pesmi Lojzeta Slaka z naslovom Čebelar veselo prepevali o čebelicah. Vsi ostali učenci smo malicali v jedilnici. Na naših mizicah so nas pričakali cvetlični med, maslo, črn kruh, skodelica toplega mleka in slastno jabolko. Izvedbo tradicionalnega slovenskega zajtrka smo obogatili z različnimi spremljevalnimi dejavnostmi – pogovoru v razredu o zdravi prehrani in pripravljanju jedi ter ustvarjanju zanimivih risbic, s katerimi smo okrasili naše učilnice. V posebnem programu so pri pouku izdelali še zanimive pogrinjke, reševali učne liste in se ob tem zabavali.

Dostopnost