Skoči na glavno vsebino

Mesec oktober je mesec požarne varnosti. Zato smo tudi na OŠ Ana Gale Sevnica v sodelovanju z gasilsko postajo Sevnica, 11. oktobra 2017 izvedli evakuacijo iz šole, nato je sledil prikaz zunanje masaže srca in delovanje defibrilatorja. Ob zvoku opozorilne sirene smo stavbo mirno zapustili. V stavbo so pohiteli gasilci PGD Sevnica, ki so po koncu gašenja učencem predstavili svoje najnovejše vozilo in vso opremo, ki jo potrebujejo za gašenje različnih požarov in reševanje ponesrečencev.

Po končanem ogledu opreme in vozila smo odšli v telovadnico, kjer so nam gasilci prikazali delovanje defibrilatorja in pravilni pristop k nezavestnemu človeku oziroma človeku, ki potrebuje zunanjo masažo srca in uporabo defibrilatorja. Po demonstraciji smo tako učitelji kot učenci izvedli masažo srca na lutki.

V ta namen se zahvaljujemo PGD Sevnici za izredno poučen dan in hkrati upamo, da se takšna nesreča ne bo nikoli zgodila.

Dostopnost