Skoči na glavno vsebino

Učiteljica Nataša je na četrtkovo delavnico povabila gospo Renato iz cvetličarne Zelena pika. Jesen je čas toplih barv, ki nam lepšajo vsakdan. Jesenski listi, rože in pridelki nas kar vabijo, da z njimi nekaj ustvarimo. In kdo bi nam lahko pri tem pomagal, nas usmerjal in povedal, kako oblikovati jesensko dekoracijo? Prava izbira je gospa Renata.

V šolo je pripeljala poln avto rož in ostalih pripomočkov. Zbrali smo se v telovadnici, kjer smo najprej samo občudovali različne rože, liste in druge dekorativne predmete. Potem smo se lotili dela. Za vsako učilnico, jedilnico, zbornico in ravnateljevo pisarno smo pod vodenjem cvetličarke izdelali namizni jesenski aranžma. Pred šolski vhod pa smo postavili veliko jesensko dekoracijo, ki nas bo pozdravila, ko bomo zjutraj prihajali v šolo. Delo v delavnici je bilo prijetno in zabavno. Zahvaljujemo se gospe Renati za material in pomoč pri našem ustvarjanju.

Zapisala Joža Jeran.

Dostopnost