Skoči na glavno vsebino

Na glasbeni delavnici smo z učenci ustvarjali improvizirane instrumente. Ustvarili smo tri instrumente in sicer tolkalo, ropotuljico ter membranofon. Najprej smo se lotili izdelave palic za boben, ki smo jih izdelali iz leskinih palic in vate, nato pa smo bobne še oblepili s kolaž papirjem in drugimi okraski. Na podoben način smo okrasili tudi ropotuljice, ki smo jih izdelali iz jogurtovih lončkov, katere smo zlepili skupaj, še prej pa napolnili z rižem in fižolom. Nato je prišel na vrsto še zadnji instrument, imenovan membranofon, katerega pa smo izdelali s pomočjo plastičnih cevi in balonov.

Na koncu smo na vse instrumente tudi skupaj zaigrali, ker pa nam je ostalo še nekaj časa, smo se skupaj odpravili na sladoled, nato pa še do igrišča ob Savi. Kmalu je prišel čas kosila, zato smo se počasi odpravili proti šoli, kjer smo z ostalimi učenci izmenjali vtise o preživetem dnevu na aktivnostih tega dne.

Zapisal Uroš Horvat.

  

Dostopnost