Skoči na glavno vsebino

V sredo je bila na vrsti glina. Z učiteljico Natašo in Jožo smo se zbrali v tehnični delavnici, kjer smo hitro zavihali rokave. V roke smo vzeli valjčke in najprej enakomerno zvaljali glino. Izrezali smo kroge ter začeli oblikovati krožnike. Glina pod našimi prsti je bila prijetno mehka in dobro nam je šlo od rok. Delo nas je pomirjalo in bili smo tiho kot miške. Ker imamo radi barve in okraske, smo krožnike še okrasili.

In kaj zdaj? Krožniki se bodo posušili in radi bi jih uporabili, ko si bomo zjutraj pripravili zajtrk. A, tako hitro ne bo šlo. Moramo jih še speči. V domači pečici? Ne, tudi to ne bo v redu. Potrebujemo pravo lončarsko peč z visoko temperaturo. Tam nam bodo izdelke zapekli, dodali bomo še glazuro, jih ponovno pekli in krožniki bodo pripravljeni za naš zajtrk.
Držimo pesti, da nam bodo izdelki uspeli.

Zapisala Joža Jeran.

Dostopnost