Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2021/22 se je kader OŠ Ane Gale podal na pot odkrivanja projekta, ki se imenuje Erasmus+. Ker smo učitelji prvič stopili na takšno pot, smo se lotili projekta zelo metodično, po korakih in z veliko mero začetne previdnosti.

Najprej smo se morali odločiti, kam naj sploh gremo. Možnosti je bilo neskončno. Bomo odšli na toplo, ali na mraz. Levo, ali desno ter gor ali dol. Po tehtnem premisleku smo se odločili, da odidemo ne predaleč in ne preblizu. Odločili smo se, da gremo v Srbijo, in sicer v glavno mesto, v Beograd.

Obiskali smo ”školo za oštećene sluhom-nagluve” Stefan Dečanski. Šolo smo obiskali v času med 28. 11. in 2. 12. 2022. V tem času smo spoznali veliko novosti pri obravnavi otrok s posebnimi potrebami. Najbolj nam je v spominu ostala njihova senzorična soba in celostna obravnava gluhih in naglušnih otrok. Prav tako smo  imeli možnost si ogledati njihov koncert, pri kateremu smo vsi  potrebovali robčke. Kar vse smo še doživeli, pa naj povedo slike.

 

Dostopnost