Skoči na glavno vsebino

V petek, 23.9. smo učenci OŠ Ane Gale obeležili dan slovenskega športa s športnim dnem. Športni dan smo izvedli v Športnem domu Sevnica, kjer so nam učitelji pripravili 4 delavnice. Na vsaki delavnici smo spoznali slovenskega olimpijca in njegovo športno disciplino: športno plezanje, tek čez ovire, streljanje in judo. Ko smo se vsi zvrstili na vseh delavnicah, nas je obiskal olimpijski šampion Primož Kozmus, ki  nam je predstavil njegovo disciplino met kladiva. Pokazal nam je opremo, ki jo je uporabljal na treningih in tekmovanjih in nekaj njegovih medalj. V roke smo prijeli tudi pravo tekmovalno orodje kladivo, ki tehta 7,25 kg. Potem pa smo se preizkusili v metu kladiva, seveda ne »tapravega« ampak didaktičnega. Po koncu dneva nas je prevzel olimpijski duh.

Zapisal: Goran Brečko

 

 

Dostopnost