Skoči na glavno vsebino

V torek, 8.3. se je v Brežicah odvijalo področno prvenstvo v košarki, katerega se je udeležila tudi ekipa OŠ Ane Gale. Ekipo so sestavljali naslednji učenci: Rok Jerala – kapetan, Rok Majcen, Mark Mustar, Maj Jerala, Timi Krnc in Maj Anžič Simončič.

Naši junaki so se v prvi tekmi pomerili s favoriti turnirja, ekipo Krškega, ki je vlogo favorita tudi uresničila.
Naslednja ekipa, kateri so se zoperstavili, je bila ekipa iz Črnomlja, ki je ob polčasu vodila z rezultatom 4: 10. Sevničani so v drugem polčasu z borbeno igro povedli z rezultatom 14:10, a so jim v končnici tekme pošle moči ter tekmo nesrečno izgubili z rezultatom 16:14.
Na zadnji tekmi so se vidno utrujeni pomerili še z domačo ekipo, kateri pa so morali priznati premoč.
Ekipa OŠ Ane Gale, ki je prvič izkusila tekmovalno vzdušje ter se pogumno borila proti nasprotnikom iz Krškega, Črnomlja in Brežic, je na koncu osvojila četrto mesto.
Po koncu turnirja so bili fantje deležni čestitk in pohval s strani nasprotnikov.
Polni doživetij in novih izkušenj so se vrnili v Sevnico, kjer nas je čakalo odlično kosilo.
Dostopnost