Skoči na glavno vsebino

V obdobju od decembra do maja smo v NIS 1 izvajali projekt Pasavček. Sigurno ste že slišali za rek: »Red je vedno pas pripet!«

Tekom projekta smo se tako poučili o varnem vedenju v prometu, spoznavali smo pravilno uporabo varnostnih pasov in otroških sedežev. Poleg tega pa smo obnovili naše znanje, kako se vedemo kot pešci v prometu ter kaj je pomembno za kolesarje v prometu. Reševali smo naloge, si ogledali posnetke, se pogovarjali, seveda pa smo se pri vsem skupaj tudi zabavali. Ustvarjali smo izdelke: avtomobile, plakat, semaforje, in maketo ceste. Zelo zanimiv nam je bil tudi meter, ki smo ga nalepili na našo steno in preverili, kako si v razredu sledimo po velikosti. Sprehodili smo se po Sevnici, opazovali prometne znake in ugotavljali, koliko ljudi uporablja varnostni pas. Projekt smo zaključili z novimi spoznanji in dobro voljo.

Simona Golob

 

Dostopnost