V ponedeljek, 17. 2. 2020, smo učenci in učiteljice PP1 in PP2 obiskali knjižnico Sevnica. Sprejela nas je prijazna knjižničarka, gospa Alenka, in nam na zares zanimiv in prijeten način predstavila življenje in dela slovenskega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna. Dobro smo si ogledali kovanec za 2 evra, na katerem je upodobljen, ter vse slike, ki nam jih je pripravila gospa Alenka. Še posebej zanimivo je bilo videti, kako je bil France kot otrok in pravnik oblečen, ter v kakšni hiši se je rodil. Prelistali smo Prešernova dela ter se z velikim veseljem skupaj z gospo knjižničarko slikali. Za v šolo nam je dala križanko, v katero smo vpisali podatke, ki smo jih v knjižnici slišali. Ugotovili smo, da smo si veliko zapomnili.
Bilo nam je nadvse prijetno, v knjižnico se z veseljem še vrnemo.

Zapisala: Petra Strmole