Skoči na glavno vsebino

V torek, 21. 1. 2020, smo se zbrali v telovadnici s posebnim namenom. Mentorica šolske skupnosti Karmen Pfeifer Lapuh nam je zastavila prav posebno nalogo z naslovom “Poklici in jaz”. V vsakem oddelku smo si morali izbrati poklic, izdelati plakat o njem, morebiti povabiti tudi kakšnega gosta in nato na dan srečanja ta poklic predstaviti tudi drugim učencem in učiteljem. Razmišljali smo o tem, kdo sploh lahko opravlja določen poklic, kje dela, kaj dela, o pripomočkih, ki jih uporablja in o tem, kakšno osebnost mora imeti človek za opravljanje določenega poklica. Učenci PP1 programa so predstavili poklic gasilca. Zaigrali so nam igrico o nastanku požara in o pogumnem gasilcu Maju, ki je požar pogasil. Učenke PP2 programa so se odločile za predstavitev slaščičarja. Presenetile so nas s podatkom, da je najdaljša rulada, ki so jo kadarkoli spekli, merila kar 156 metrov. Kar veliko, ane? Z učenci NIS2 smo se odpravili na sproščanje. Predstavili so poklic maserja, učiteljica Urša pa nam je tudi prikazala delo maserja. Ob opazovanju masiranja in umirjeni glasbi smo se vsi umirili. Najmlajši učenci pa so v goste povabili veterinarko Anejo, ki je s seboj pripeljala tudi štirinožno prijateljico Brino. Vsi smo uživali v božanju le-te. Na koncu pa je bil čas tudi za lepotičenje. Za to so poskrbeli učenci NIS3, ki so med nas pripeljali frizerko Polono. Pokazala nam je svoje pripomočke, nekatere punce pa smo ponosno sedle na njen “frizerski” stol in se prepustile urejanju pričeske.

Vsi smo se v tem druženju naučili kaj novega, seveda pa smo se najbolj razveselili gostov. Nekateri učenci pa že razmišljamo, kaj bi postali, ko odrastemo.

Dostopnost