Skoči na glavno vsebino

V petek, 5. februarja 2016, smo na naši šoli pripravili proslavo ob slovenskem kulturnem prazniku. Spomnili smo se, kdo je bil France Prešeren, kaj vse je napisal, kako so ga klicali otroci in zakaj so ga imeli tako zelo radi. Učiteljice pa so deklamirale nekaj njegovih znanih pesmi.

Pri urah likovne umetnosti smo tudi ustvarjali na njegovo delo Povodni mož in nastala dela so krasila ozadje med proslavo.

 Po koncu proslave pa smo se odpravili še pred Pekarno Kruhek, kjer smo pričakali kurente. Bili smo zelo veseli njihovega obiska. Ogledali smo si njihove kostume in jim na ježevko privezali robčke, ki so simbol sreče. Obljubili so nam, da bodo pregnali zimo in k nam poslali pomlad, ki jo že vsi nestrpno pričakujemo. Za konec pa smo se še posladkali s krofi, za katere se lepo zahvaljujemo vsem zaposlenim v Pekarni Kruhek.

Dostopnost