Skoči na glavno vsebino

TEHNIŠKI DAN NA OŠ ANE GALE SEVNICA– VARNA POT V ŠOLO S POLICISTOM IN OBISK ŽELEZNIŠKEGA MUZEJA

V četrtek, 10. septembra nas je zjutraj na šoli obiskal policist. Povedal nam je o varni poti in nam razkazal svoje službeno vozilo ˝marico˝. Imeli smo možnost, da nas je policist zaprl v zadnji del kombija – ˝temnico˝, kjer vozijo vse, ki ne upoštevajo njihovih pravil in navodil. Zatem smo odšli do policijske postaje, kjer smo si ogledali notranje prostore in videli tudi nadzorne kamere. Na poti do policijske postaje smo morali paziti na vse, kar bi ogrožalo našo varnost med hojo. Pri prehodu za pešce smo morali dvigniti roko in dobro pogledati levo in desno. Policist nam je pokazal še čelado, neprebojni jopič, ščitnike, lisice.

Zatem smo šli še na železniško postajo, kjer smo si ogledali železniški muzej. Videli smo veliko vlakov.

Dopoldne je hitro minilo in preživeli smo lep dan.

Dostopnost