Ker je december čas praznikov in druženja s svojimi najbližjimi, sta se učiteljici v  posebnem programu na OŠ Ane Gale Sevnica odločili, da medse povabijo starše svojih učencev. Povabilo ni bilo namenjeno sestankovanju, temveč je imelo drugačen pomen. Povabile so jih, da z njimi preživijo sladko jutro oz. dopoldne v šoli. Skupaj so namreč pekli božične piškote.

Predno pa so začeli s peko piškotov, pa so učenci skupaj z učiteljicama staršem zapeli nekaj pesmic in jih z njimi popeljali v praznične dni, ki se nam hitro bližajo.

Med ustvarjanjem so zelo uživali in se imeli lepo. Prazničnega časa pa niso pričarali samo sebi v razredu, temveč celi šoli, saj so se po njej razlegale prijetne vonjave po pečenih božičnih piškotih.